Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Oğluna Sünnet düğünü
Sakarya'lı Şehit Oğluna Sünnet düğünü

10 Nisan 2016 tarihinde Nusaybin’de teröristlerin döşediği el yapımı bombanın patlaması sonucu şehit düşen Binbaşı Ahmet Kahraman’ın vasiyeti olan “oğlum Beyazıt Kahraman için dillere destan bir sünnet düğünü yapacağım” sözü Kahraman ve Kaya aileleri tarafından yerine getirildi. Emekli öğretmen Ziver Kaya ile Sakarya Akyazı Beldibi mahallesinde ikamet eden diğer dede Niyazi Kahraman şehit oğullarının bu özel vasiyeti için Batakköydeki Semazen tesislerinde dillere destan bir sünnet töreni gerçekleştirdiler
ANNESİ DUYGULANDI
Sünnet töreninde Türk Bayrakları ile süslenmiş kalabalık bir araçlar konvoyu ile şehir turu yapıldıktan sonra tesislere gelen Beyazıt Kahraman,  tesislere davul zurna eşliğinde büyük bir alkışla girdi. Bu arada anne Özlem Kahraman çocuğunu karşılarken gözyaşlarını tutamadı.
Ablası ile kendisi için oluşturulan tahta oturan Beyazıt Kahraman burada misafirleri ile bol bol resim çektirirken tebessümü yüzünden eksik etmedi . Sünnet törenine  Şehit Binbaşı Ahmet Kahraman’ın silah arkadaşları da Ankara’dan gelerek ne kadar vefalı olduklarını gösterdiler. Sünnete katılan konuklara yemek ikramı yapıldıktan sonra  mahalli sanatçılar Ertan Medet ve Yaşar Kırlak’ın söylediği şarkı ve hareketli müzikle birlikte oynanan mahalli oyunlarla şehit baba Ahmet Kahraman’ın vasiyeti en güzel bir şekilde yerine getirilmiş oldu.

 

Facebook Share


Bu haber 160 defa okunmuştur.

Bu haber 09.11.2018 08:00 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar