Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Ailesine ziyaretimiz
Şehit Mezarlarına Bayrak Dikilsin

29 Eylül günü Kuzey Irak'ın kuzeyinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in ailesini ziyaret ettik İnternet Sitemiz takipçilerimizle birlikte 29 Eylül günü Kuzey Irak'ın kuzeyinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Şehit olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir’in Sakarya Hendek Aktefek mahallesindeki ailesini evlerinde ziyaret ettik. Ziyarete şehidimizin ailesi ziyaret için teşekkür ederek, Şehitlerimizin unutulmamasını istediler, ziyarette şehidimizin annesine çiçek kardeşleri nede Türk Bayraklı pano takdim ettik. Ardından şehidimizin mezarını ziyaret ederek ayrıldık. Şehidimizin mezarını ziyaretimizde şehit mezarına halen Türk Bayraklı direğin dikilmediğini gördük, aile kendi imkânlarıyla derme çatma sopalarla Bayrak direği yaparak şehidimizin mezarına Bayrak dikmişler.

Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na ve Garnizon komutanına çağrıda bulunmak istiyoruz  Ben ilimizde gerçekleşen Tüm şehit cenazelerimizin hemen hemen hepsine katıldım, her katıldığım şehit cenazesinde şehidimizin mezarının başına yetkililer tarafından Bayrak dikilmediğinden ben o an küçük plastik saplı Bayrak’lar dikiyorum. Bu konuda gereğinin yapılması için 04.10.2018 tarih 1801902309 Sayılı başvuru ile Cumhurbaşkanlığı İletişim(CİMER)’e başvuruda bulundum. Yetkililer tarafından devam eden süreçte iki ay, altı ay gibi süreçlerde Bayrak direği yapılmaktadır. Ancak şehitlerimizin defnedildiği anda aynı Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün defin töreninde yapıldığı gibi geçicide olsa şehidimizin başına kurumlarımız tarafından Bayrak direği dikilmesi o an milli manevi acıdan yerinde bir uygulama olacağı düşündeşindeyim. Son olarak yetkililerden bu konuda hassasiyet göstermelerini diliyor şehidimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz, Ruhları şad mekânları cennet olsun.

 

Daha Fazla Fotoğraf için TIKLAYINIZ


Facebook Share


Bu haber 279 defa okunmuştur.

Bu haber 16.10.2018 08:39 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar