Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Ailelerine Yemek
Sakarya Valisi'nden Şehit Ailelerine Yemek

Yemek ile ilgili Sakarya Valiliğinden Yapılan açıklama şu şekilde:Vali İrfan Balkanlıoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıldönümü dolayısıyla onurlarına verilen yemekte Şehit yakınları ve Gaziler ile bir araya geldi. Şehri-Mahal Restoranda düzenlenen programa, Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, İl Garnizon Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, daire müdürleri, Şehit yakınları ve Gaziler katıldı.


Restoran girişinde konuklar, Çanakkale savaşındaki temsili askerlerimiz ile günümüz komandoları tarafından karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda, tüm Şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimiz için Kur'an-ı Kerim tilaveti de yapıldı.


Çanakkale Zaferi’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda bir meşale olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu; “Memleketimiz ve bulunduğumuz coğrafya sürekli mücadele içerisinde olduğumuz, birlik ve beraberliğimizin muhafaza edilmesi gereken zor bir coğrafya. Bu topraklarda sürekli rahatsız edilmişiz, birlik ve beraberliğimizde birilerinin sürekli gözüne batmış, bazı güçler bizi bu topraklardan ayırmak için devamlı planlar yapmış. Çanakkale savaşı, en çok kayıp verdiğimiz ancak çok büyük bir zafer kazandığımız savaştır. O gün ne kadar güçlü devlet varsa hepsiyle mücadele etmek zorunda kaldık ve Çanakkale geçilmez dedirttik.


Aziz Vatanın tüm tersanelerine girilmiş, orduları dağıtılmış, silahlarına el konulmuş vaziyetteyken yaptığımız bir savaştı. 250 bin şehit verdik ama teknolojinin her türlüsünü kullanan düşmanlara da bir o kadar kayıp verdirdik. Mağrur bir şekilde 'Beş çayını İstanbul'da içeceğiz' diye gelen bu düşman askerleri, büyük bir hezimetle, onursuz bir şekilde çekilip gitti. O yıl liselerimiz mezun veremediler, lise öğrencileri şehit oldu orada. 14-15-16 yaşındaki eli silah tutan yavrularımız korkusuzca, bize bu yerleri hediye ederek, orada şehit oldular. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır, haklarını ödeyemeyiz” dedi.


Bugün çok önemli ve anlamlı bir günde askerlerimizin Afrin'i teröristlerden temizlendiğini ve bayrağımızı göndere çektiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, dün Çanakkale’de, bugün Afrin’de tarih yazan Mehmetçiklerimizin sivillere gösterdiği hassasiyetle dünyaya savaş dersi verdiğini belirtti.


Orayı işgal eden güçlerin bizim büyük kayıplar vereceğimizi düşündüklerini ancak bu beklentilerinin boşa çıktığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Allah’a şükürler olsun ki, kayıp vermeden büyük bir zafer kazanıldığını, düşmanların ve yedi düvelin oradaki çatışmalarda beklentilerini yüce ordumuzun bertaraf ettiğini de sözlerine ekledi.


Vali Balkanlıoğlu, Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz ile bir arada olmaktan onur duyduğunu, tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır dilerken, program yapılan dualarla sona erdi.

 

 

 

Facebook Share


Bu haber 545 defa okunmuştur.

Bu haber 20.03.2018 09:57 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar