Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Mustafa Çolak Fark Attı
Sakarya Şehit,Gazi Dernek secimi

Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi’nin 10. Olağan Kongresi iki listeli 03.02.2018 günü gerçekleşti. 212 üyenin oy kullandığı kongrede Mustafa Çolak 146 oy ile yeni başkan oldu. Derneğin 22 ay başkanlığını yapan Hayrettin Kaplan 64 oy alabildi.

Oy birliğiyle

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi 10. Olağan Kongresi dün AKM Kongre Salonu’nda gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Hayrettin Kaplan ve Mustafa Çolak yarıştı. Kongreye Dernek Genel Başkanı Albay Taner Uran, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, İstanbul Şubesi Dernek Başkanı Önder Çelik, şehit ve gazi aileleri katıldı. Divan başkanlığına oy birliğiyle Genel Başkan Taner Uran seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda yönetim kurulu idari ve  mali açıdan ortaklar tarafından ibra edildi.

 

‘Derneğe sahip çıkın’

Terör gazisi yeni Başkan Mustafa Çolak, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehir Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi 10. Olağan Kongresine hoş geldiniz. Selam olsun Kahpe teröre karşı kefenim üzerimde diyerek ölüme dimdik durarak aziz şehitlerime. Selam olsun bu yiğitleri doğuran eli öpülesi annelerime. Selam olsun ölüme meydan okuyan kahraman gazilerime. Buradaki herkesin ya acısı ya yarası var. Bunun bilinci içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim.  Hesap vermekten çekinmeyen adil ve dürüst bir yönetim anlayışıyla çıktığımız bu yolda birlik ve beraberlik dayanışmayı tesis etmek için değerlerinizin yönetimine talip olduk. Bu derneğe sahip çıkın” dedi.

 

Yaşlılar zorlandı

Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi’nin 10. Olağan Kongresinde 283 üyeden 212 üyenin oy kullandı.  Mustafa Çolak 146 oy ile yeni başkan oldu. Hayrettin Kaplan ise 64 oy alabildi. Bu arada genel kurulun AKM’de olması bir çok üyenin yaşlı olması nedeniyle tepkiyle karşılandı. Şehit anneleri ve babaları oy kullanmak için sahneye kurulan platforma çıkarken oldukça zorlandılar. Sahneye kurulan oy sandıklarına zorla çıkan yaşlı şehit aileleri duruma tepki gösterdi. 80 yaşındaki şehit annesi Perişan Çelik’te vatanın asla bölünmeyeceğini söyledi. 

 

Yönetim kurulu

Mustafa Çolak Başkanlığındaki yönetim kurul şu isimlerden oluştu: İbrahim Günaydı, Cemal Öztürk, Abdullah Markuş, Fatih Keleş. Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; İbrahim Çelik, Semih Orta, Turgay Güner, Sefer Bülbül, Adem Demir. Denetim Kurulu Asil Üyeler; İbrahim Sütlü, Hayrettin Şahin, Şehlevent Demir. Denetim Kurlu Yedek Üyeler; Erdinç Sever, Aysun Yaşar, Tayyar Ünlütürk. Disiplin Kurulu Asil Üyeler; Mehmet Kocabay, Ülkü Özkan, Nurettin Arslan. Disiplin Kurulu Yedek Üyeler; İsmet Şimşir, Nazmi Bayram, Nafiyeİlkis. Üst Kurul Üyeleri; Ali Aras, Murat Erol. Üst Kurul Yedek Üyeleri; Hasan Sıtkı Üvez, Mustafa Uzner.

 

Kaynak:yenigün

 

 

 

Facebook Share


Bu haber 573 defa okunmuştur.

Bu haber 07.02.2018 08:48 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar