Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Gaffar Okkan ve 5 Şehit koruması anıldı'
Şehitler Unutulmadı

Diyarbakır'da, 17 yıl önce düzenlenen suikastta 5 koruma polisi ile birlikte şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar okkan, saldırıya uğradığı yerdeki anıtında ve sakarya’nın hendek içesindeki mezarı başında anıldı.

Merkez yenişehir ilçesinde 24 Ocak 2001’de düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile koruma polisleri Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy, ölümyıl dönümünde şehit edildikleri noktada anıldı. Şehitler için 6 güvercinin uçurulduğu törende, ‘Ali Gaffar’ adını taşıyan 17 yaşındaki bir grup genç de anıt başında dua etti
Mezarda hüzün

Okkan’ın sakarya’nın hendek ilçesindeki mezarı başında yapılan anmaya da eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, yakınları ile Sakarya Valisi irfan balkanlıoğlu ve il protokolü ile dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, askeri erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı’nın ardından, şiirlerin seslendirildiği törende Okkan için mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi. Bu sırada şehidin ablası Sebahat Arslan’ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Duanın ardından ailesi ve protokol üyeleri, Okkan’ın mezarına karanfil bıraktı.

 

 

Facebook Share


Bu haber 464 defa okunmuştur.

Bu haber 25.01.2018 10:10 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar