Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
23 Yıllık Bitmeyen özlem
Kokusu Bitmesin Diye Kıyafetlerini Yıkamadım

1995 yılında Kuzey Irak Harekatı kapsamında sınır ötesine geçen askeri birlikte görev yapan Şehit Jandarma Komanda Er Murat Fatih Diktaş’ın Sakarya’da yaşayan Ailesi 23 yıldır oğlunun geri dönmesini bekliyor. 23 yıldır oğlunun yolunu gözleyen acılı anne Naile Diktaş, “Kokusu gitmesin diye oğlumun kıyafetlerini bile yıkamadım” dedi.

BASKINDA KAÇIRILDI

Sakarya’nın Erenler İlçesinde yaşayan Diktaş ailesinin 1995 yılında gerçekleştirilen Çelik isimli Kuzey Irak Harekatı sırasında Bölücü Terör Örgütü PKK tarafından kaçırılan Jandarma Komando Er Murat Fatih Diktaş’tan o tarihten beri haber alınamıyor. Acılı aile çocuklarının geri dönmesini için beklerken 7 Nisan 1995 yılında Metina Dağları yakınında bulunan birliği ile terör örgütü tarafından baskına uğrayarak Yunus Çaça ve Mehmet Kayaca ile birlikte kaçırılan Murat Fatih Diktaş’tan o günden beri haber alınamıyor.

 

KIYAFETLERİNİ YIKAMADI

23 yıldır oğlunun geri gelmesini bekleyen acılı anne Naile Diktaş, “23 senedir gözyaşım dinmiyor. Her kapı sesinde oğlum geldi diye koşuyorum. Kokusu gitmesin diye oğlumun kıyafetlerini yıkamıyorum, yavrum kokuyor. Ateşi kalbimde yanıyor. Evladımın peşinden çok koştuk ama yok. Son umudumuz olarak Cumhurbaşkanımıza ulaşmak için çabalıyoruz” dedi.

 

“IRAK VE SURİYE’YE GİDİP ARAMIŞ”

Acılı aile Jandarma Komando Er Murat Fatih Diktaş’ın Tim arkadaşlarıyla görüştüklerini Murat’ın yaşadığını öğrendiklerini ve daha sonra Uluslararası Yardım Kuruluşu Kızılhaç’ın Murat’ın hastanede olduğuna dair bilgi verdiğini ancak daha sonra bilgilerin kesildiğini belirtirken oğlununun hasretini bastıramayan Baba Mustafa Diktaş; Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’ye giderek oğlunu aradığı ancak belirli bir noktadan ileriye gidemediğini için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istediğini belirtti.

 

Kaynak:Haberlisin.com 

 

 

Facebook Share


Bu haber 601 defa okunmuştur.

Bu haber 16.01.2018 07:08 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar