Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Anneleri Vefat Etti
Sakarya'lı Şehit Anneleri Vefat Etti

Diyarbakır'da, 1999 yılında Dicle ilçesi kırsalına operasyona giderken yola döşenen mayının üzerinden geçen araçta şehit olan Jandarma
Astsubay Kıdemli Çavuş Yaşar Güller’in annesi Mirem Güller (81) toprağa verildi.Erenler ilçesindeki evinde beyin kanaması geçiren Güller, 5 gündür özel bir hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaydı. Anne Güller, tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybetti.
Evinde helallik alınmasından sonra Erenler Hacıoğlu Gıyaseddin Camisine getirilen Güller’in cenazesi, kılınan cenaze namazı sonrası aile kabristanlığına defnedildi.

Cenazeye, Güller’in ailesinin yanı sıra, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu, şehit aileleri,Gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Askerin Annesi Zeycan Demir Toprağa Verildi

Erzurum'da 2005 yılında şehit düşen piyade er Ufuk Demir'in annesi Zeycan Demir (62) defnedildi.

Pamukova ilçesindeki evinde uzun süredir rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören Demir, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Evinde helallik alınmasının ardından ilçedeki Çarşı Camisi'ne getirilen Demir'in cenazesi kılınan cenaze namaz sonrası Aşağı Kabristanlığında toprağa verildi.

Cenazeye, Demir'in ailesinin yanı sıra Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Pamukova Garnizon Komutanı Oktay Eren, Pamukova İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Mustafa Alpaydın, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu şehit aileleri,Gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak:Ajanslar

 

ALLAH RAHMET EYLESİN RUHLARI ŞAD OLSUN
VEFAT EDEN İKİ ŞEHİT ANNEMİZİDE ZİYARET EDEREK ELLERİNİ ÖPMÜŞTÜK

 


Facebook Share


Bu haber 704 defa okunmuştur.

Bu haber 04.12.2017 08:06 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar