Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Kaymakam Dualarla anıldı
Şehit Kaymakamın şehit oluşunun 1. yılı

Şehit Kaymakam Safitürk mezarı başında anıldı Mardin'in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım'da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehit edilişinin birinci yıl dönümünde memleketinde düzenlenen törenle anıldı. şehit kaymakam Muhammed fatih safitürk  için Arifiye Kaymakamlığı ile Arifiye Belediyesi tarafından Neviye Mahallesi'ndeki kabristanlıktaki proğrama Safitürk'ün babası Asım, annesi Fatma, eşi Ayşegül ve oğlu Asım Eren Safitürk'ün yanı sıra kaymakamlar, belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

Törende şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk ile bazı yakınlarının göz yaşlarına hakim olamadığı, 4 yaşındaki oğlu Asım Eren'in ise oyuncaklarıyla mezarlık içerisinde oynadığı görüldü.

Bu arada tören sırasında fenalaşan bir kadına sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

Törenin sonunda oğlu Asım Eren ile mezarın başına gelen Ayşegül Safitürk, dua etti.

Asım Eren, babasının mezar taşındaki fotoğrafına bakarak "Sana layık bir evlat olacağım." dedi.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk, saldırının ardından bir yıl geçtiğini belirterek, "Nasıl bir duygu olabilir ki, 1 yıl geçti elhamdülillah. Her geçen gün ona yaklaşıyoruz inşallah. Çok zor ama başımız dimdik elhamdülillah. Oğlunu, emanetini en iyi şekilde yetiştirmeye gayret göstereceğiz. Onun istediği tek şey bu olurdu." şeklinde konuştu.

Program sonunda davetlilere ikramda bulunuldu.

Kaynak:ajanslar,AA

 

Facebook Share


Bu haber 689 defa okunmuştur.

Bu haber 13.11.2017 00:57 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar