Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehide verilen önem
Şehit Üsteğmen Şenol KAMIŞ

Şırnak'da 1990 yılında şehit olan Piyade Üsteğmen Şenol Kamış'ın adının verildiği çeşme çöplük görüntüsü ile şehidin ismine yakışmayan bir görüntü oluşturuyor.

14/09/2017 tarih 1701332315 nolu Başvurumuz
Sakarya Geyve Belediyesinin konu hakkında tarafıma bilgi vermesini arz ederim. Belediyeniz Sınırları içinde yer alan Bilecik yolu üzerindeki Şehit üsteğmen Şenol Kamış'ın adının verildiği yol kenerındaki çeşme http://medyabar.com/haber/126137/sehidimizin-ismine-yakismayan-goruntu.aspx ilgili haberde çeşmesi olmadığı ve şehidimize yakışmayan bir görüntü ile çöpler olduğu görülmektedir bu durum düzeltilmiş midir yoksa halen bu şekil demidir, halen bu durumda ise şehidimizin çeşmesinin tamir edilmesini su akmasının sağlanmasını,Bayrak ve Bayrak direğinin onarılması ve cevre temizliğinin yapılmasını bunu Belediyeniz yapmayacaksa tarafıma izin verilmesi durumunda çeşme,Bayrak ve cevre temizliğini yapmama izin verilmesini arz ederim.

 

BAŞVURUYA VERİLEN CEVAP:

İlgi : 14.09.2017 tarih 1701332315 başvuru sayısı ile BİMER’e yazılan Dilekçe.

              İlgi sayılı şikayet dilekçenizde belirttiğiniz Bilecik yolu üzerinizdeki Şehit Üsteğmen Şenol KAMIŞ adının verildiği yol kenarındaki çeşme ve çevresi Belediyemiz temizlik ekipleri tarafından temizlenmiş ve bayrak yenilenerek ve bayrak direğinin onarıldığı hususunu; 

  Bilgilerinize rica ederim.06/10/2017

                       Latif CENGİZ

                       Başkanı a

                       Başkan Yardımcısı

Geyve Belediyesinin yukarıdaki Şehit Üsteğmen Şenol KAMIŞ’ın adının verildiği Çeşme ve Şehidimizin Mezarının bulunduğu alanın düzenlenmesi başvurumuza Geyve Belediyesi 06/10/2017 tarihinde yukarıdaki cevabı vermişti, yerinde kontrol ve şehidimizi ziyaret için dün internet sitemiz takipçileriyle birlikte Geyve karaçam Bilecik yolu üzerindeki Şehit Üsteğmen Şenol KAMIŞ’ın mezarının bulunduğu yere ziyarete gittik. Şehidimizin bulunduğu bölge gönderilen Bimer cevabındaki gibi değildi maalesef çevre düzenlemesi yapılmamış şehidimizin adının verildiği çeşmeye onarım bakım yapılmamış çeşmesi yok, su akmıyor, fayansları dökülmüş, yazılar silinmiş şehidimizin Mezarının Bayrağı değiştirildi mi tam bilmiyoruz, çünkü Şehit mezarındaki Bayrak kirli ve biraz eskimiş görülmekteydi. Anlaşılan Geyve Belediyesi hiçbir işlem yapmadan bize cevap vermek için cevap vermiş, Geyve Belediyesine bugün 2.defa 1701571803 nolu Başvuru numarası ile Başvurarak Şehidimizin Mezarının ve adının verildiği çeşmenin gerçekten onarım ve bakımdan geçirilmesini eğer Belediye Devlet imkânları bunu gerçekleştiremiyorsa Şehidimize sahip çıkamıyorsa biz şehidimize sahip çıkarız, bize izin verilmesi durumunda şehidimizin mezar ve çeşmesinin onarım bakımının yapılması için tarafımıza izin verilmesini istedik   

 

Haberin Videosu İçin TIKLAYIN

Bu Konu Hakkındaki Önceki Haberimiz İçin TIKLAYIN

Daha Fazla Ziyaret Fotoğrafları için TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Share


Bu haber 708 defa okunmuştur.

Bu haber 23.10.2017 09:13 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar