Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehidimize verdiğimiz öneme bakın!..
Bu konuda başvuruda bulunduk

Şırnak'da 1990 yılında şehit olan Piyade Üsteğmen Şenol Kamış'ın adının verildiği çeşme çöplük görüntüsü ile şehidin ismine yakışmayan bir görüntü oluşturuyor.

(Bu Konunun gereği yapılmamış ise, Gereğinin yapılması İçin Başbakanlık(BİMER) aracılığı ile 14.09.2017 tarih ve 1701332315 nolu Başvurumuzla gereğinin yapılması için başvuruda bulunduk ilgili kurumlar (Geyve Belediyesi,Geyve Kaymakamlık,Aile Sosyal Politikalar, Valilik,Şehit ve Gazi Dernek Vb.) Kurumlar gereğini yapmazsa bizler gönüllü olarak şehidimizin hatıratına sahip çıkacağız) 

 

Sakarya'dan Bilecik istikametine giderken Geyve Karaçam Mahallesi yakınlarında Şehit Piyade Üsteğmen Şenol Kamış'ın isminin bulunduğu çeşme görüntüsü ile tepkilere yol açıyor.

Şırnak'ta 1990 yılında şehit düşen Piyade Üsteğmen Şenol Kamış'ın adını taşıyan çeşme akmıyor Çevresi de adeta çöplük haline gelmiş. Vatandaşlar bir an önce çeşmenin gözden geçirilmesini istiyorlar.

  Hiç de şık olmayan görüntünün, hangi belediye sınırları içinde olduğu bilinmiyor. Ancak, Bizim için canı hiçe sayan şehit için bu görüntü bizleri olduğu gibi, bu bölgeden sorumlu olan yetkilileri de üzer de gerekli çalışmalar yapılarak, alan koruma altına alınır.

 

Bakım altına alınamaz mı?

Bu alan Sakarya Eskişehir yolu üzerinde güzel bir yer. Bu alanın bakıma alınması, gerek çeşmenin bakımı, gerekse mezarlığın bakımı yapılarak dikilecek olan Türk Bayrağı herkesin dikkatini çekecek belki fatiha okunmasına neden olacak.

 Ancak yetkililerin hemen her gün bu yolu kullanmış olmalarına rağmen böyle bir atılımın gerçekleştirilememiş olması akıllara soru işareti getiriyor.

 

Kaynak:  http://www.netgaste.com/sehide-verdigimiz-oneme-bakin-25729h.htm 

 

Not: Bu haber 1 ay önce yapılmış halen bu halde mi bilmiyoruz en kısa zamanda yerinde inceleyeceğiz)
Haber Tarihi: 11.08.2017 

 

 

Facebook Share


Bu haber 708 defa okunmuştur.

Bu haber 14.09.2017 09:30 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar