Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
şehit babaya mektup
Akyazı’lı Şehit kızın’dan babasına mektup

Şehit binbaşının kızının yazdığı mektup yürek yaktı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde geçen yıl şehit olan Binbaşı Ahmet Karaman’ın kızı Zühre Karaman’ın sosyal medyada paylaştığı mektup yürekleri burktu.

Şehidin kızı Zühre karaman'ın mektubundaki "Aşkın yaşı 17’ydi baba... Biz seni, sesini, kokunu, gülüşünü çok özledik. Sensiz çok zor. Aşkın yaşı 17’ydi baba. Ben senden sonra 18 oldum" ifadeleri herkesi ağlattı.

Nusaybin’de teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu Jandarma Binbaşı Ahmet Karaman geçen sene şehit düştü.

Ankara’daki Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’ndaki birliğinden özel görevle JÖH Taburu ileNusaybin’e gelen Karaman’ın Sabah göreve çıkmadan abdest aldığı ve hazırlanırken bir silah arkadaşına, “Bugün Regaip Kandili, şehit olmak için ne güzel bir gün” demişti... Binbaşı, kısa süre önce de oğlu Beyazıt ve kızı Zühre ile telefonda konuşup, “Şehit olursam sakın ağlamayın, dik durun” diye tembihlemişti. Başında bulunduğu taburun olay saatinde istirahat halinde olması gerekirken görev arkadaşlarını yalnız bırakmamak adına çatışma bölgesini terk etmiş ve terörle mücadeleye devam etmişti.

Binbaşı şehit olduğunda daha 17 yaşında olan kızı Zühre Selma Karaman, babasının şehit oluşunun birinci yılında babasına işte bu mektubu yazdı:

“Kargo uçaklarını bilir misiniz? Ben size anlatayım.

Yolcu uçaklarına benzemez hiç. Farklı farklı bölümleri yoktur. Evinizin salonu büyüklüğünde tek bir bölme, birçok oturma yeri bir de girişi. O girişe koyarlar tabutu. Tabut dediğime bakmayın benim gözümün nurunu koydular o gün oraya. En az 3 saat bu şekilde gürültülü, soğuk bir uçağın içinde uçmak nedir bilir misiniz? Cesaret edip bir türlü onun yanına gidememek nasıldır bilir misiniz? Gidip orda olduğunu bile bile yüzünü görememek sarılıp koklayamamak nedir bilir misiniz? 3 saat be. 3 saat ben ona baktım o bana baktı konuşamadım dokunamadım sarılamadım.

Beyazıt’ın en büyük isteklerinden biri uçağa binmekti. Söz oğlum bindiricem seni demiştin. Bir şekilde yine tuttun sözünü babam. Verdiğin her sözü tuttun bir şekilde. İçin rahat olsun. Seni son kez gördüğümde evden giderken beni yataktan kaldırmamıştın. Vedalar hep zordu senin için. ‘Yatak sıcacıktır şimdi, ben olsam hiç kalkmam ooh mis’ demiştin. Şimdi çok üşüyor musun toprağın altında? Sen soğuğu hiç sevmezsin ki. Ama bilirim. Başındaki bayrağın kızıllığında ısınmayı iyi bilirsin -ki o kızıllığın birazı da sensin.

Bugün 1 yıl oldu canımın içi. Senden sonra hiçbir şey aynı değil. En mutlu anımızda bile bir burukluk var. Herhangi bir saygı duruşunda hep gözlerimiz dolar. Ki ben sana karşı hep öyle duruyor olacağım.Ne mutlu sana ki istediğin şekilde gittin oraya. Ne mutlu. Ama biz seni, sesini, kokunu, gülüşünü çok özledik. Sensiz çok zor. Aşkın yaşı 17’ydi baba. Ben senden sonra 18 oldum...”

Zühre Selma Karaman

Şehit Jandarma Binbaşı Ahmet KARAMAN’ın kızı..

‘Düğüm düğüm oluyor şurası...’

Zühre Selma Karaman babasının en çok istediği tıp fakültesini kazandı. Geçen yıl TOBBÜniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlayan Karaman, babasının doğum gününde de ‘43. yaşını kutluyor olacaktık belki de babam. Çok fazla bir şey söylemeye niyetim yok bu sefer. Söyleyemiyorum çünkü. Düğüm düğüm oluyor şurası. İyi ki doğdun, iyi ki vardın. İyi ki bizim babamız, eşimiz, dostumuzdun. Seni çok seviyoruz. Mutlu yıllar...” diye yazmıştı.

Kaynak:ajanslar

 

Facebook Share


Bu haber 1473 defa okunmuştur.

Bu haber 15.04.2017 03:07 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar

isikofuhf - Adana - (12.03.2019 09:34)

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription <a href=\"http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/\">Amoxicillin Online</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

eziwoeetihuuj - Adana - (12.03.2019 09:42)

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin <a href=\"http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/\">Amoxicillin Without Prescription</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

asoruzfes - Adana - (12.03.2019 11:04)

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin <a href=\"http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/\">Amoxil</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

utibace - Adana - (12.03.2019 11:15)

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg <a href=\"http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/\">Amoxil</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/