Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Aileleri yemekte buluştu
Şehitlik mertebesi herkese nasip olmayan bir mertebedir.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği şehit ailelerine yemek programına katıldı. Vali Çoş, yaptığı konuşmada” Şehitlik mertebesi herkese nasip olmayan bir mertebedir.

Düzenlenen yemeğe Vali Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu,  şehit aileleri ve gaziler katıldı. Vatan, Millet ve Bayrak uğruna canını siper ederek ebediyete intikal eden tüm Şehitlerimizin dualarla anıldığı yemekte şehit aileleri ve gazilerimizin başımızın tacı olduğunu belirten Vali Coş, “Hz. Ali Efendimiz, çeşitli tenkitlerde bulunulup korkutulmaya çalışılınca ‘Ecel ölüme manidir’ demiş. Yani ecel gelmedikten sonra insan ölmez.

ŞEHİTLİK MERTEBESİ

Şehitlik mertebesi herkese nasip olmayan bir mertebedir. Acınız, acımızdır. Şehitlerimizin kahramanlıkları, cesaretleri ve fedakârlıkları gençlerimize de, bize de örnek olacak. Onları bugün bu sofrada da rahmet ve şükranla yâd ediyoruz, onlara olan teşekkürlerimizi sizlere iletiyoruz. Böyle kıymetli evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere minnettar olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.


Kaynak:yerelmedya

 

 

Facebook Share


Bu haber 1346 defa okunmuştur.

Bu haber 02.03.2017 16:26 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar