Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Uzm. Onbş. Ömer Şehit oldu
Sakarya Kaynar'calı asker şehit oldu

Sakarya Kaynacalı Ömer Akkuş El-Bab’ta şehit düştü Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda, sabah saatlerinde El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ’ın saldırısında 1 asker şehit oldu, 11 asker de yaralandı. Şehit askerin ise Kaynarcalı olduğu öğrenildi.

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtı’nda, sabah saatlerinde El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ’ın saldırısında 1 asker şehit oldu, 11 asker de yaralandı. Şehit askerin ise Kaynarcalı olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, 5 askerin şehit olduğu dünkü saldırının ardından, bugün de DEAŞ’ın saldırısı sonrasında 1 asker şehit olurken, 11 askerin de yaralandığı haberi geldi. El-Bab operasyonunda şehit olan askerin Kaynarca ilçesinin Uzakkışla köyünden Ömer Akkuş olduğu öğrenildi. 

Sakarya Haberi: Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkıldı

Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkıldı

FIRAT Kalkanı operasyonunda El Bab'da şehit düşen sözleşmeli er 23 yaşındaki Ömer Akkuş'un Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'ndeki babaevine ateş düştü. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 8 çocuk annesi Ayşe Akkuş fenalaşınca sağlık ekibi müdahalede bulundu.
El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik yürütülen opersayonlar sırasında terör örgütü DEAŞ'ın saldırısı sonucu sözleşmeli er Ömer Akkuş şehit oldu. Şehit askerin Sakarya'nın Kaynarca İlçesi Uzakkışla Mahallesi'nde bulunan evine ateş düştü. Şehidin ailesine acı haber Kaynarca İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy tarafından verildi. Acı haberi alan şehidin babası Mahmut ve annesi Ayşe Akkuş gözyaşlarına boğuldu. Ayakta durmakta zorlanan şehidin babası Mahmut Akkuş'u jandarma teselli etmeye çalıştı. Şehidin annesi Ayşe Akkuş fenalaşınca sağlık ekibi müdahale etti. Çiftçilikle geçimini sağlayan 8 çocuklu Akkuş çiftinin 8'inci çocuğu olan Ömer Akkuş'un bekar olduğu ve 1 ay önce memleketine izne geldiği öğrenildi.
Sakarya'nın Kaynarca ilçesi son şehit ile 5 ayda teröre 4'üncü şehidini vermiş oldu. 3 Eylül 2016'da Uzman Çavuş Mansur Cansız Mardin Dargeçit'te, 4 Eylül 2016'da Uzman Çavuş Sercan Gedikli Hakkâri Şemdinli'de, 1 Ekim 2016'da Piyade Er Gökhan Ayder Hakkari Çukurca'da şehit düşmüştü.

Kaynak. yerel basın

 

 

Facebook Share


Bu haber 2457 defa okunmuştur.

Bu haber 09.02.2017 08:33 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar