Bu sitenin hiçbir kurum veya kuruluşla bağlantısı yoktur. Sakaryalı Şehit Aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı "gönüllülük" esasına göre faaliyet göstermektedir.
Şehit Gaffar Okkan
Şehit Gaffar okkan 16. yılında dualarla anıldı

Şehit Gaffar Okan Şehit oluşunun 16. yılında dualarla anıldı 2001 yılında uğradığı hain silahlı saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit olan Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için Hendek'teki mezarı başında anma töreni düzenlendi.

Diyarbakır'da uğradıkları saldırıda 5 silah arkadaşıyla hayatını kaybeden Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 16. yılında mezarı başında anıldı.

 Sakarya'nın Hendek ilçesindeki kabri başında düzenlenen anma törene, eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, ailesi, yakınları ile Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, askeri erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı'nın o

 

Okkan'ın Türkiye'nin istiklal ve istikbali için canla başla çalışarak etkin, verimli, vatandaş odaklı hizmetlerde bulunduğunu anlatan Dınkırcı, şunları söyledi:

 

"Rahmetli Ali Gaffar Okkan müdürümüz vatanına sahip çıkmıştır. Bu nöbeti bizler devraldık. 7'den 77'ye hep birlikte nöbetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz, bizden sonraki nesillere bu nöbeti şanla şerefle aktaracağız. İçinde bulunduğumuz coğrafyanın jeopolitik konumu da dikkate alınarak, birliğimiz, beraberliğimiz, bölünmez bütünlüğümüz adına her zamankinde daha fazla, bir, iri ve diri olmak için bilimsel, bütüncül, proje bağlamlı, gelecek yönelimli çalışmalıyız. Başta Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan olmak üzere tüm şahitlerimiz, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

 

Konuşmaların ardından Okkan için mezarı başında Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Okkan'ın eşi Zerrin Okkan, kızı ve ailesi törende taziyeleri kabul etti.

 

 

Facebook Share


Bu haber 2019 defa okunmuştur.

Bu haber 25.01.2017 14:49 tarihinde eklenmiştir.

Esnafbul.com

Yorum Ekleyİn

Ad Soyad :
Şehir :
Mail :
(E-Mail adresiniz görüntülenmeyecek, üçüncü şahıslara verilmeyecektir.)
Mesaj :
Güvenlik Kodu

NOT: Yapacağınız her türlü yorum http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ tarafından değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Yapmış olduğunuz yorumun toplum ahlak,huzurunu şehit Aileleri,Şehitler,Gaziler ve Ailelerini rahatsız edici unsurlar taşıması halinde http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ sorumlu tutulamaz. http://www.sakaryasehitvegazileri.com/ yorumunuzu yayınlama ve iptal etme hakkını saklı tutar. İlgili yargı kurumlarının istemesi dâhilinde kurumları bilgilendirir.

Habere Aİt yorumlar